MAIN MENU --- MY PROJECTS --- STORIES

___________________________________________________________________________________________________

Chirurg - Tess Gerritsenová

24. srpna 2009 v 7:59 | Princessa |  Knihy


Dostupnost této knihy je bohužel veškerá žádná. Je to jediná kniha, která mi chybí ve zbírce. Pátrám po ní už nějaký čas, ale nedaří se mi. Četla jsem ji a je opravdu excelentní.


Název:Chirurg
Autor:GERRITSEN Tess
ISBN:80-242-1251-x
Překlad:Fleischerová Ester
Ilustrace:
Původní jazyk:angličtina
Jazyk:
čeština
Nakladatel1. vydání, Praha : Euromedia Group , 2004 (320 stran)
Edice
Region:Amerika USA
Forma:Román
Téma:Detektivní, kriminální literatura Psychologická tematika Mezilidské vztahy
Umělecký směr:
Historické období:současnost


Tess Gerritsenová přerušila svou úspěšnou praxi lékařky-internistky, aby se mohla plně věnovat výchvě svých dětí a spisovatelské práci. Masového ohlasu se dočkal její prní román, příběh z lékařského prostředí: bestseller Harvest. I její další dva romány byly úspěšné: Life Support a Blood stream. Autorka žije v americkém státě Maine.


V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze a zvráceně mučí a pak je teprve zabíjí. Skalpelem. Tisk mu začíná přezdívat Chirurg.

Ale co je to za šílence? Proč si vybírá oběti, které nemají nic společného? Nebo snad přece jenom mají? A proč na nich provádí svůj šílený rituál?
V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma let přežila podobný útok. Jenže ona přece svého mučitele zabila. Tak jak může někdo napodobovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Detektiv bostonské policie Thomas Moore začíná věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani on ji nedokáže před lovcem, který si tak pečlivě vybírá svou kořist, ochránit.


Zdroje:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama