MAIN MENU --- MY PROJECTS --- STORIES

___________________________________________________________________________________________________

Co je vlastně opravdová "haluz"?

21. srpna 2009 v 9:40 | Princessa |  V království
Kolikrát si říkáme, že jsou věci, které nemůžeme vědět a ani ovlivnit. Mnoho otázek se stále točí kolem přírody a vědění samotného lidského těla. Proč s tímhle začínám? Včera jsem narazila na zajímavý článek a nevěděla jsem, jesli mi má být paní v něm figurující líto nebo jí mám závidět.


Žena zavolala sanitku kvůli bolesti břicha, načež překvapeně porodila

Záchranáři ve čtvrtek u Hořovic na Berounsku pomohli 34leté ženě přivést na svět zdravou holčičku. Žena je přivolala kvůli bolestem břicha. "Budoucí matka se o svém těhotenství dozvěděla až od přivolaných lékařů," sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Včera 14:14 - Berounsko

Žena krátce před osmou hodinou ranní volala na tísňovou linku, kde uvedla, že má velké bolesti břicha. Záchranáři však po příjezdu na místo zjistili, že žena začíná rodit. Okamžitě proto přivolali rychlou lékařskou pomoc.
Žena porodila zdravou holčičku ještě před tím, než k ní dorazil porodník. V současnosti je matka i s dcerou v hořovické nemocnici.
Podle Janečkové se občas stává, že záchranka zasahuje u žen, které netuší, že jsou těhotné. "Zejména u obézních žen to někdy nemusí být poznat, těhotenství může také provázet nějaké krvácení, takže ty ženy nic nepoznají," řekla Novinkám Janečková.

článek: novinky.cz


Musím říct, že si nedokážu představit, jak bych se v této situaci cítila. Musí být šok, že místo nějaké střevní koliky vlastně rodíte dítě bez jakékoliv přípravy, doma nemáte nic nachystáno. Taky je mi záhadou, jakto že žena, které určitě nebylo patnáct, aby nepoznala, že se s jejím tělem a s ní něco děje, nepozná, že čeká dítě. I kdyby bylo děťátko malinké, vždycky se břicho zvětší. Samozřejmě, může si říct, že třeba moc jí a je tlustá, ale "špekaté" a těhotné břicho vypadají jinak.

Doufám, že nic podobného nezažiju :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama