MAIN MENU --- MY PROJECTS --- STORIES

___________________________________________________________________________________________________

Dan Brown

17. srpna 2009 v 9:19 | Princessa |  Životopisy spisovatelů
Dan Brown ( je americký spisovatel thrillerů (narozen v Exeter, New Hampshire), proslulý bestsellerem Šifra mistra Leonarda.

Je synem středoškolského profesora matematiky, který v roce 1989 získal tzv. Prezidentskou cenu jako nejlepší středoškolský vyučující matematiky ve státě New Hampshire, a hudebnice. Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy, kde jeho otec učil, a r. 1986 absolvoval vysokou školu Amherst College. Nějakou dobu učil angličtinu na Phillips Exeter Academy, než se stal spisovatelem na plný úvazek. Zajímá se o kryptografii. Jeho manželka Blythe je historička umění a malířka.Tvorba Dana Browna se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Čtenář většinou neví, ve které oblasti se právě nachází a autor hranici záměrně rozmazává. Knihy Dana Browna jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Čtenáře prakticky nutí, aby byla kniha přečtena téměř "jedním dechem". Brown však často využívá a rozmělňuje motivy "vypůjčené" z děl jiných autorů, například z díla spisovatele Umberta Eca.

Dan píše takovým způsobem, aby to čtenáře velmi zaujalo a aby tu knížku, kterou zrovna drží v ruce, přečetl jedním dechem. Tvorba se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Čtenář většinou neví, ve které oblasti se právě nachází a autor hranici záměrně rozmazává. Výběr témat, který už pravidelně působí jako píchnutí do vosího hnízda, mají možná zčásti "na svědomí" jeho rodiče: otec matematik a matka hluboce věřící, čili odvěký rozpor mezi vědou a vírou.


- romány - Digitální pevnost; Šifra mistra Leonarda; Pavučina lží; Andělé a démoni; Šalamounův klíč


Zdroje:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucy lucy | Web | 17. srpna 2009 v 9:28 | Reagovat

cool blog

2 Princessa Princessa | 17. srpna 2009 v 9:30 | Reagovat

moc děkuju :) začínám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama