MAIN MENU --- MY PROJECTS --- STORIES

___________________________________________________________________________________________________

George a Fred Weasley

17. srpna 2009 v 8:43 | Princessa |  James a Oliver Phelpsovi
Fred a George Weasley se narodili 1. dubna 1978. Jsou to smyšlené charaktery v sérii filmů o kouzelníkovi Harry Potterovi, napsané J. K. Rowlingovou.

Jsou synové - dvojčata Artura a Molly Weasley. Jejich starší sourozenci se jmenují Bill, Charlie a Percy. Jejich mladšími sourozenci bratr Ron a sestra Ginny. Oba dva mladší sourozenci dvojčat Weasley patří do okruhu blízkých přátel Harryho Pottera. Tak jako všichni Weasley, má i Fred a George rudě zrzavé vlasy.


Fred a George byli známi jako baviči školy, kteří byli více zaneprázdněni tropením různých žertů, než studiem. Není tudíž ničím zvláštním, že jejich narozeniny se slaví na 1. dubna - na Apríl. Mezi fanoušky jsou velice oblíbení a mnoho z jejich žertů jsou populární jak v příběhu, tak v reálném životě. Oba byli chytači Nebelvírského famfrpálového družsta před tím, než ho profesorka Umbridgelová zakázala. V současné době vlastní obchod se žertovnými předměty v Příčné ulici. Pro jejich matku bylo zklamání, že jako většina jejich dětí, se nestali školními prefekty (je nutno podotknout, že Ginny se jím také nestala). Jejich chování a osobnosti jsou tak totožné, že aby nepletli vlastní matku, musela jim uplést svetry s "G" a "F". Dvojčata si zapla svetry a vtipně se začala nazývat "Gred" a "Forge".

Jejich obchod nese název "Fred and George Weasleys Joke shop " a mohli si ho dovolit rozjet díky tomu, že jim Harry Potter věnoval 1000 galeonů po výhře v turnaji tří kouzelníků.

Začít tento obchod je pro ně životní sen a ambice, ale jejich matka si přeje, aby nastoupili pracovat na Ministerstvu kouzel, jako jejich otec. Po "Fénixově řádu" se matka zdá více přístupná myšlence podnikání a umožňuje jim, aby podnikat začali naplno.

V obchodě se prodávají jak věci na ochranu proti Voldemortovi, tak věci na zpestření volného času a pro provádění různých vtípků.

Později, na konci války s Voldemortem, umírá Fred Weasley. Po jeho smrti pomáhá bratrovi ve vedení obchodu Ron Weasley.


Další informace:

  • čistokrevní kouzelníci
  • přes jejich matku Molly Weasley jsou spjati s rodinou Siriuse Blacka
  • jejich prarodiče jsou Septimus a Cedrella Weasley
  • po založení obchodu se odstěhovali z Doupěte a žijí nad svým žertovným obchodem
  • první rok v Bradavicích zahájili v roce 1989
  • dvojčata nedokončili školu v Bradavicích. Ve svém sedmém roce odešli po "útoku" na profesorku Umbridgelovou
  • oba jsou členové "Brumbálovy" armády
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama