MAIN MENU --- MY PROJECTS --- STORIES

___________________________________________________________________________________________________

Krvavá relikvie - Pip Vaughan-Hughes

27. srpna 2009 v 12:06 | Princessa |  Co jsem četla ...
Sláva, nazdar výletu, konečně jsem tuto knihu dočetla. A je to opravdu výkon. Je mi moc líto, že to musím napsat, ale kniha se mi vůbec nelíbila a popravdě je to jedna z nejhorších, co jsem kdy četla. Nechci tím urážet ani dílo ani samotného autora, ale prostě je to tak.Na první dojem kniha působí velmi zajímavě. Skvělý název okamžitě upoutal mou pozornost. Když jsem knihu vytáhla z regálu, ohromil mě úžasný obal. Nádherně, matně a leskle doplňěná obálka knihy je opravdu hezká a nedá se jí nic vytknout. I kvůli tomu jsem si onu knihu koupila.

Její obsah však nebyl až tak dobrý, jak by se mohlo stát. Přečtěte si nejdřív samotnou anotaci ke knize:

Příběh plný nečekaných zvratů se odehrává ve 13. století. Mladý mnich Petroc se krádeží vzácné relikvie zaplete do ďábelských plánů zrůdného templářského rytíře. Aby si zachránil život, putuje pašeráckou lodí po celé Evropě od Grónska přes Francii, až po Řecko. Než dojde ke konečnému zúčtování, našemu hrdinovi se podaří získat i lásku krásné princezny.

Děj napínavé románové prvotiny nás přivádí do středověké Anglie roku 1235. Průvodce dějem a hlavní hrdina se jmenuje Petroc a žije poklidným a jednoduchým životem řádového novice. Studuje a jeho hlavní starostí je udržet si alespoň přiměřeně čistou duši a odolávat svodům místních dívek a piva. Jednoho dne se však ocitne uprostřed rafinovaně nastražené zlověstné pasti. Je obviněn z brutální vraždy církevního hodnostáře a krádeže relikvie nevyčíslitelné hodnoty. Dává se na útěk, ale vražedný templář, který na něj past nastražil, je mu v patách a podaří se mu zabít Petrocova nejlepšího přítele. Petroc se rozhodne pomstít jeho smrt a očistit své jméno.

Svůj osud sváže s osudem tajuplného lovce relikvií a s jeho pomocí se pokouší odhalit, co se kolem něj vlastně děje. Stojí před nelehkými úkoly. Musí vypátrat, jak a proč se jeho osud protnul s osudem starobylé relikvie a musí pomstít smrt přítele. Současně se musí vyhýbat nástrahám lásky, která přichází v podobě překrásné řecké princezny.

I anotace vypadá zajímavě, i když by se dalo tušit, že díky prostředí a ději půjde spíše o výpravný příběh.

Kniha pro mě ze začátku přišla strašně těžká na soustředění. Špatně se mi četla. Nevzdala jsem to však a prokousala se až k 200 stránce, kde jsem se konečně začetla! Ano, dvěstě stran mi to trvalo. A to si myslím, že jsem už přečetla opravdu hodně knih, ale tohle se mi ještě nestalo. Chvíli jsem i uvažovala, že ji odložím na dno své knihovničky, ale nakonec jsem vydržela a dnes jsem se dočkala vysvobození. Akcí překypujících posledních sto stran jsem si užila a konečně jsem se i těšila na pokračování. Jinak ale musím konstatovat, že kdybych věděla to, co vím teď, knihu bych z regálu nevytáhla a určitě bych si ji nekoupila.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama