MAIN MENU --- MY PROJECTS --- STORIES

___________________________________________________________________________________________________

Nymphadora Tonks

17. srpna 2009 v 9:09 | Princessa Annie Lynn |  Natalia Tena

Tonksová: "Neříkejte mi Nymfadora, Remusi. Jmenuji se Tonksová."

Remus Lupin: "Nymfadora Tonksová, která si nechává říkat jen příjmením."

Tonksová: "Taky by sis nechával říkat příjmením. Kdyby tě tvoje bláznivá matka pokřtila Nymfadora."


Nymphadora Lupin ( Tonks)- * 1973- 2.5.1988

Nymphadora byla napůl čarodějka a napůl metamorfomág, byla také členem Fénixova řádu. Dcera Teda a Andromedy Tonksové(Blackové), která nemá ráda své křestní jméno a raději si nechává říkat jen příjmením "Tonksová". Absolvovala Bradavickou školu čar a kouzel v letech 1984-1991. Po odchodu z Bradavic začala pracovat na ministerstvu kouzel, aby se mohla pod vedením Alastora Moodyho vyškolit na bystrozorku, kterou se stala v roce 1994. V roce 1995 se připojila do Fénixova řádu, který byl znovu založen, pracovala v utajení na ministerstvu a pomáhala hlídat odbor záhad. V červnu 1996 bojovala v bitvě na odboru záhad. Po nějaké době se zamilovala do Remuse Lupina. Remus si ale myslel že je pro ni příliš chudý a nebezpečný, odmítal přijmout její city i když ji také miloval. Kvůli návratu pána zla byla Tonksová přidělena do Prasinek jako bystrozorka, aby chránila Bradavice. Později Tonksová také bojovala v bitvě na astronomické věži. Poté co viděla lásku Fleur Delacourové k Billovi Weasleymu, která chtěla být s Billem i přesto, že byl pokousán vlkodlakem, veřejně odhalí své city k Lupinovi. Tito dva byli oddáni v létě 1997 a poté Tonksová otěhotněla. Narodil se jí syn Teddy a to krátce po velikonocích v roce 1998. V květnu téhož roku Tonksová bojuje v bitvě o Bradavice, kde byla zabita svou tetou Belatrix."Don't call me Nymphadora!"Mládí a bradavická škola čar a kouzel:

Tonksová byla přijata na Bradavickou školu čar a kouzle v roce 1984 a byla zařazena do Mrzimoru. Přestože, se nikdy nestala prefektem, v důsledku její neschopnosti jednat, měla dost dobré známky na to,aby se poté co v roce 1991 opustila školu mohla stát bystrozorem.


Bystrozorka:

Následující tři roky Tonksová procházela školením na Bystrozorku pod dohledem Alastora Moodyho. Přirozené metamorfomágské schopnosti Tonksové umožnily snadno složit zkoušku. Nicméně její problémy s nemotorností jí neumožňovaly nenápadné sledování a tajné pozorování.Tonksová se kvalifikovala jako bystrozorka v roce 1994.


Fénixův řád:

S návratem Lorda Voldemorta v roce 1995, Tonksová byla jedna z mála ministerských pracovníků, kteří byli přesvědčeni o pravdě, místo toho aby souhlasila s ministerstvem se od něj odvrátila. Připojila se k rozpuštěnému Fénixovu řádu a s Kingsleym Pastrokem pracovala tajně na ministerstvu a sdělovala řádu tajné informace. Tonksová musela být velmi opatrná, protože jinak by ztratila svou funkci bystrozory. Byla považována za významnou výhodu Řádu a také ochraňovala proroctví Harryho Pottera na odboru záhad.

V létě roku 1995 byla Tonksová součástí hlídky, která zajišťovala převoz Harryho Pottera ze Zobí ulice do domu číslo 12 na Grimmauldově náměstí. Ve snaze vylákat Dursleyovi z domu přesunout Harryho, poslala Tonksová dopis přes Mudlovskou poštu, že byli nominováni do soutěže o nejlépe obstarávaný
Anglický trávník v předměstí. Dursleyovi byli pryč a nyní už nic nebránilo příchodu hlídky, která měla chránit Harryho při cestě do Londýna. Tonksová se s mladým kouzelníkem okamžitě spřátelila, pomáhá mu při balení jeho kufru a byla ohromena jeho koštětem- Kulovým Bleskem. Během letu na koštětem na Grimmauldovo náměstí byla Tonksová v čele formace.

Hlídka, která má za úkol bezpečně přemístit Harryho do domu na Grimmauldově náměstí.


Po převozu Harryho od Dursleyových, byla Tonksová nesmírně zaneprázdněná prací na ministerstvu, a situaci nepomohlo ani odpovídání na nepříjemné otázky Rufuse Brouska ohledně tajném spolku, v kterém měl být i Alastor Moody. Přesto si ale našla čas, aby se zúčastnila oslavy na Grimmauldově náměstí, uspořádané na počest Ronnovi Weasleymu a Hermioně Grangerové, kteří se staly prefekty. Tonksová byla taky součástí hlídky, která měla za úkol v pořádku dopravit Harryho, Hermionu, Rona, Ginny, Freda a George na nádraží King's Cross, byla přestrojena za starou ženu aby se mohli v pořádku dostat do Bradavického expresu.

Na vánoce téhož roku, Tonksová doprovázela Harryho, Hermionu a Weasleyovi do nemocnice u Sv. Munga na návštěvu pana Weasleyho, který byl napaden Voldemortovým hadem Naginim. Dala Harrymu na vánoce miniaturní repliku jeho Kulového blesku a doprovázela Harryho, Hermionu a Weasleyovic děti na záchranným autobusem na cestě zpátky do Bradavic na začátku nového roku.

V červnu roku 1996 byla Tonksová vyslána na pomoc Harrymu, Hermioně, Ronovi, Ginny, Nevillu Longbottomovi a Lence Laskorádové v bitvě na odboru záhad společně s Kingsleym, Pošukem Moodym, Remusem Lupinem a Siriusem Blackem. Během bitvy se smrtijedy vyslala Tonksová omračující kouzlo na Luciuse Malfoye a bojovala také se svou tetou Belatrix Lestrengeovou. Nicméně se Belatrix ukázala na Tonksovou příliš silná, v boji byla zraněna a zůstala v bezvědomí.

Po skončení bitvy potřebovala Tonksová strávit nějaký čas u Sv. Munga, aby se vyléčila, ale byla propuštěna včas, aby se mohla připojit k několika členům Řádu na nádraží King's Cross. Zde byli proto, aby si mohli promluvit s Dursleyovými, ohledně nastalé situace.Druhá válka kouzelníků:

Ochrana bradavic

Tonksová nadále pracovala jak pro ministerstvo, tak pro Řád. Byla lae stažena sama do sebe a v depresích. Tyto změny v osobnosti a obtíže s ovládáním metamorfomágských schopností zaznamenali a lidé okolo ní. Nicméně změnu její nálady dávali za vinu smrti bratrance její matky,smrti Siriuse Blacka, protože právě ona bojovala s jeho vrahem Belatrix Lestrengeovou a nepodařilo se jí ji zastavit. Pravda byla ale taková, že její deprese měla na vinu láska k Remusi Lupinovi. Přestože k ní cítil to samé domníval se, že jejich vztah by byl katastrofální, protože pro ni byl příliš nebezpečný jako vlkodlak, příliš chudý a také příliš starý. Tonksová svěřila své pocity Molly a často chodívala do Doupěte na čaj. Její city také způsobily změnu jejího patrona na vlkodlaka.

Se správou o tom, že se Lord Voldemort vrátil byla dosazena do Bradavic, jako člen týmu bystrozory, který měl za úkol chránit hrad za jakéhokoliv ohrožení. Tonksová byla součástí ochranné hlídky a byla přidělena do Prasinek. Dne 1.září zachránila Harryho z vagónu Bradavického expressu, poté co byl Harry omráčen a skryt pod neviditelným pláštěm Dracem Malfoyem a doprovodila ho k branám školy.

Tonksová byla také často pověřena hlídáním chodem v bradavicích na žádost Albuse Brumbála, když byl mimo školu, protože hledal informace o Voldemortových viteálech. Byla také v Prasinkách, když potkala Harryho, krátce poté co čelil Mundumgusi Fletcherovi, který se právě snažil prodat věci z domu na Grimauldově náměstí.Bitva na astronomické věži


Tonksová hlídkovala ve škole společně s Remusem a Billem Weasleym v noci, kdy se smrtijedům podařilo dostat do hradu přes skříň v komnatě nejvyšší potřeby a bojovala s nimi v bitvě na Astronomické věži v roce 1997. Během bitvy se Tonksová utkala s Thorfinnem Rowlem, který kolem sebe metal kledby ve snaze potlačit mladou bystrozorku, když se mu to nakonec nepodařilo byl nucen se vzdálit s ostatními smrtijedy.

V důsledku této bitvy, Tonksová sledovala, že láska Fleur Delacurové k Billu Weasleymu stále trvala i přesto, že byl Bill pokousaný vlkodlakem Fenrirem Šedohřbetem. V nemocničním křídle oficiálně řekne Remusovi, že fleur také stále miluje Billa i když je pokousaný vlkodlakem a že jí je to jedno. Oficiálně mu tedy oznámí, že ho miluje. Navzdory protestům, že to je s Billem úplně jiná situace, se dají dohromady, jelikož ji Remus taky miluje.

Na pohřbu Albuse Brumbála se spolu stále drží za ruku a její vlasy se opět dostanou do její oblíbené růžové "Bubblegum" barvy.Svatba

Tonksová a Remus se vezmou na skromném obřadu v červenci roku 1997, jen krátce před přemístěním Harryho od Dursleyových před jeho 17 narozeninami. Oba, Tonksová i Remus byly velmi nešťastní, že se Harry nemohl zúčastnit jejich malé svatby, protože mu nebylo povoleno opustit ochranu domu Dursleyových, protože byl tento dům chráněn ochranným kouzlem Harryho matky, která ho zde umístila, když byla zabita. Pius Břichnáč, vedoucí odboru Vymahatelství kouzelnického práva vytvořil hlídáček. Kouzlo, které sleduje kouzelnickou aktivitu vyvíjenou v blízkosti čarodějů, kterým ještě nebylo 17. Břichnáč by se dozvěděl, kdyby se Harry přemístil a tudíž nemůže opustit svůj domov, aniž by nebyl ohrožen jeho život.


Bitva nad Kvikálkovem

Řás se nakonec rozhodl, že zlomí ochranné kouzlo kolem Harryho ještě několik dní před dnem jeho narození 31.července a využijí tak momentu překvapení.
Protože si mysleli, že Voldemort očekával, že počkají s přesunutím Harryho od Dursleyových dokud mu nebude 17. Tonksová společně s několika členy řádu dorazila do Zobí ulice 4. V Kvikálkově, kde byli aby Harryho dopravili do bezpečí. Tonksová se ujala role ochránce a letěla na koštěti s Ronem Weasleym ( který byl přemeněný na Harryho za pomoci mnoholičného lektvaru během cesty do bezpečí ). Brzy se ukázalo, že Voldemort tento krok očekával a zkřížil jim cestu i se svými smrtijedy. Během letu z Kvikálkova, byli Tonsková a Ron pronásledováni Belatrix Lestrengeovou, když zamířili k domu Ronovi pratety Muriel. Tonksová a Belatrix společně bojovali ve vzdušné bitvě, zatímco byl Ron ochromen jedním se smrtijedů přímo do hlavy. Zdálo se, že Belatrix je rozhodnutá zabít Tonksovou, tak jako, že se chtěl Voldemort zabavit Harryho, přesto se Tonksové nakonec podařilo zasáhnout jejího manžela Rudolphuse Lestrenge. Dostali se k Muriel, ale zmeškali své přenášedlo do Doupěte. Muriel je tedy přijala u sebe doma a tam se o ně chvíli starala, nakonec se přemýstili na oblohu nad Doupětem a provedli nouzové přistání do zahrady.Remus byl vděčný a oddechlsi, že se jí nic nestalo, ale hned se dostali zpět do reality, protože jim Bill Weasley oznámil, že byl jejich učitel a rádce Pošuk Moody zabit Voldemortem. Tonksová před všemi brečela, když zjistila, že byl její oblíbený učitel zavražděn.

V následujících dnech Tonksová zjistila, že s Remusem čeká dítě. Remus se zdál být stažený do sebe a byl velmi zachmuřený ohledně novinek, ale Tonksová byla nadšená. Společně s Remusem se velmi krátce zúčastnili Harryho oslavy narozenin kvůli příchodu ministerstva kouzel Rufuse Brouska, který byl vysazený na vlkodlaky. Společně byli také hosty na svatbě Fleur a Billa den poté. Svatba byla ale narušena příchodem smrtijedů, kteří poté co zabrali ministerstvo zabili Brouska. Tonksová byla viděla společně s Remusem, když se připravovali na boj a společně také použili ochranné kouzlo. Dá se předpokládat, že se ji i další hosty smrtijedi vyslíchali předtím než je propustili.Bitva o Bradavice


Krátce po svatbě se Tonksová a Remus rozejdou. Remus se bál o dítě, které Tonksová čekala, bál se, že to dítě bude stejně jako on vlkodlakem. Všechny jeho obavy ohledně jeho vztahu s Tonksovou se vrátili a raději než aby jí ublížil od ní odešel. Tonksová se vrátila k rodičům. Nicméně jejich rozchod netrval dlouho. Remus, po hádce s Harrym na Grimauldově náměstí, konečně vidí význam jejich vztahu a vrátil se k ní někdy před vánoci. Před velikonočními svátky v roce 1998 se Tonksová dozvídá, že byl její otec zabit, jedním členem organizace, která chytá kouzelníky z mudlovských rodin. Nakonec porodí syna, Teddyho Remuse Lupina, těsně po velikonocích a pojmenuje ho podle svého otce. Tonksová i Lupin cítili, že by se Harry měl stát jeho kmotrem a on přijal. Teddy Tonks zdědil po své matce schopnosti metamorfomága, které se ukázali už několik hodin po jeho narození.

Když Neville Longbottom svolal Brumbálovu armádu a fénixův řád k boji proti smrtijedům v bitvě o Bradavice, Tonksová zpočátku zůstala s Teddym u matky. Avšak nemohla tam jen tak zůstat stát a nevědět co se děje s Remusem a ostatními, tak se po chvíli objevila U Prasečí Hlavy a prošla portrétem do komnaty nejvyšší potřeby. Připojila se do bitvy a vysílala kletby na smrtijedy z okna do davu pod sebou. Potom se ptala Aberfortha Brumbála jestli neviděl Remuse. On jí odpověděl, že bojoval s Dolohovem a poté se vydala ho hledat. Během bitvy byla
zabita svou tetou Belatrix Lestrengeovou ve třetím z jejich soubojů. Tělo Tonksové leželo ve Velké síni mírumilovně a klidně vyhlížející vedle jejího mažela, který zemřel rukou Dolohova.

( Upozornění !!! : O smrti Tonksové a Lupina se můžeme přít. V knize Harry Potter a Relikvie smrti J.K.Rowlinogá neuvádí přesnou příčinu smrti. Je zde uvedené pouze to, že jsou mrtví, i když mnohé internetové stránky nabízí různé fámy o tom, jak oba zemřeli. Nejrealističtější je samozřejmě tahle teorie, ale nikdo kromě samotné Rowlingové nemůže vědět jak skutečně zemřeli a i kdyby teď Rowlingová uvedla důvod jejich smrti je pozdě. Důvod jejich smrti je prostě neznámý, nebyl uveden a můžeme o něm vést pouze spekulace. A jestli někdo náhodou v knize našel příčinu jejich smrti, kdybych ji náhodou nějakým způsobem přehlédla, ať mě prosím informuje. )Odkaz

Smrt Tonksové, Lupina a Freda Weasleyho, způsobila Harrymu velkou bolest před i po konečném poražení Lorda Voldemorta. Teddy Lupin zůstal u dvé babičky Andromedy, která ho vychovávala, i když chodíval na oběd k Harrymu a k Weasleyům třikrát až čtyřikrát týdně. Teddy také navázal vztah s Victorií Weasleyovou, dcerou Billa a Fleur, takže je možné, že se postupem času stane Teddy oficiálním členem rodiny.


Vzhled:
Tonksová byla mladá žena s tmavýma, zářícíma očima a bledým, srdcovitým obličejem. Jako metamorfomága mohla jakkoli měnit svůj vzhled a ráda používala tuto schopnost, aby změnila svým krátkým, ježatým vlasům barvu do živějších barev fialové a "žvýkačkově" růžové. Její přírodní barva vlasů byla tmavě hnědá. Nosila fialové tričko s logem kouzelnické skupiny Sudičky, hodně záplatované džíny nejen na jednu příležitost.


Osobnost a znaky:

Tonksová: " Já osobně jsem to na prefektku nikdy nedotáhla. Ředitel mé koleje říkal, že mi k tomu chybí jisté nezbytné předpoklady."

Ginny Weasleyová: " Jaké například?"

Tonksová: " Například schopnost slušně se chovat."Tonksová byla nadšená a temperamentní, ráda se přátelila s lidmi, která potkala. Byla netrpělivá a horlivá a velmi často chtěla pomoci Molly Weasleyové pomoci připravit večeři, když byli na Grimauldově náměstí.

Jako metamorfomága, mohla Tonksová měnit svůj vzhled podle své vůle, toho využívala nejen k přestrojení se za jiného člověka, ale využívala toho i k experimentům s jejím vzhledem a zábavou. Nebyla moc dobré v kouzlech v domácnosti a byla notoricky známá svou neohrabaností, když rozbila talířek u Dursleyových při Harryho převozu, a převrhla stojan na deštníky , který stál v domě na Grimauldově náměstí.

Nicméně, její deprese nad její láskou k Remusovi a jeho neustálé odmítání začít s ní vztah, navzdory tomu, že ji měl taky rád, měla Tonksová problémy s ovládáním svých schopností. Měla problémy se změnou svého vzhledu, ale její schopnosti se jí vrátily, když byla opět šťastná.Kouzelnické schopnosti a dovednosti:

" Měla jsem nejlepší známky z maskování a převleků, aniž bych se musela učit…"


Nymfadora Tonksová byla nadaná čarodějka, která byla vyškolena v oboru užívaní obranných a útočných kouzel, nejslavnějším bystrozorem moderní doby Alastorem Moodym. Jako bystrozorka byla zběhlá v soubojích a mohla také měnit svůj vzhled, jakkoli se jí zachtělo.

Metamorfomág: Na rozdíl od většiny ostatních, měla Tonksová k dispozici měnit svůj vzhled podle libosti, aniž by musela používat nějaký lektvar nebo kouzlo. Tonksová byla schopna měnit své obličejové rysy, tvar nosu, barvu vlasů a očí. Její schopnosti metamorfomága byly neocenitelné i pro bystrozory i pro členy Fénixova Řádu, protože ji nikdo nemohl poznat během různých misí a nemusela být nijak skrytá.


Dovednosti bystrozora:

Tonksová byla příliš mladá na bystrozorku, která by měla nějaké význačné dovednosti. Byla poslední plnohodnotně uznanou bystrozorkou, před přijetím Harryho Pottera, což v kombinaci s faktem, že stávající bystrozor musí mít požadované znalosti v praktickém užívání magie a vyjímečné známky ve škole s obrany proti ní, jsou zde zvýrazněny její schopnosti metamorfomága. Kromě toho ji její otec naučil, když byla v několika hrozných situacích, jako bystrozor, jak se zachovat a jak se z nich dostat, aniž by se jí něco stalo.

Zkušenost v boji: Jako oficiální bystrozor, chytila Tonksová spoustu služebníků černé magie, i když byly její schopnosti oproti nim neporovnatelné. Byla schopná utkat se s Thorfinnem Rowlem a přinutit ho k ústupu a přežila také dvě setkání s Voldemortovým největším služebníkem, s její tetou Belatrix. Během svého druhého setkání s ní byla schopna v leteckém souboji překonat a zranit Belatrixina manžela Rudolfuse Lestrenge. Tonksová byla nakonec zabita svou tetou Belatrix, během bitvy o Bradavice, i když nejsou známé žádné podrobnosti tohoto souboje a není také jasné, jestli byl tento souboj s její tetou skutečnou příčinnou její smrti.

Patron: Tonksová byla schopna vyčarovat kompletního patrona a jako člen Fénixova řádu, byla jedním z hrstky lidí, o nichž je známo, že využívají patrona jako schopnost komunikace. Naučil ji to sám Albus Brumbál.

Vztahy:


" Belatrix touží po mé hlavě skoro stejně jako po Harryho, Remusi, dělala, co mohla, aby mě zabila. Jen je mi líto, že jsem naopak nedostala já ji, mám s ní nevyřízené účty."


Tonksová udržuje dobré vztahy se svými rodiči, i když jimi celkem opovrhovala, protože jí její matka dala jméno Nymfadora. Po jejím otci zdědila, že preferovala trošku nepořádek a chaos, neměla ráda přehnanou čistotu. Její otec jí také rád říkal Dora.

Rozšířená rodina Tonksové byli hlavně Blackovi, ačkoliv nikdy nebyla považována za člena rodiny, protože si její matka vzala čaroděje z mudlovksé rodiny a byla vymazána z rodokmenu. Její tety jsou Narcissa Malfoyová a Belatrix Lestrengeová, Draco malfoy a Sirius Black byly počítáni mezi jedny z její spousty bratranců. Belatrix chtěla svou neteř dychtivě zabít pokaždé, když se s ní setkala a nakonec se jí to ( nejspíš) také podařilo.
Protože její rodinný vztah s Blackovými nebyl zrovna nejlepší, skřítek rodu Blacků, Krátura, odmítal přijmout její rozkazy, místo toho jí urážek nadávkami o jejím nečistém původu.


Alastor (Pošuk) Moody:


Alastor Moody byl její učitel během studia na bystrozorku a později společně pracovali pro Fénixův řád. Přes Moodyho nevlídný postoj a chování, sním Tonksová snadno spolupracovala a často si dělala srandu z jeho komentářů a názorů, jako například když Moody varoval Harryho, aby si nestrkal hůlku do kalhot, že by se mohla vznítit, během převozu na Grimauldovo náměstí 12.


Tonksová byla velmi rozčílená a smutná, když se dozvěděla o jeho smrti v roce 1997, rozplakala se tehdy úplně přede všemi.
Ginny Wealey a Hermiona Granger:


Tonksová potkala Ginny Weasleyovou a Herimonu Grangerovou v létě roku 1995 a okamžitě se s nimi spřátelila, obě ji braly jako starší sestru, během jejich pobytu na Girmauldově náměstí. Ginny si na Tonksové cenila toho, že i když byla dospělá osoba uměla se radovat a smát se a Tonksová také poradila Ginny jak se dá poznat, když jsou dveře začarované proti vyrušení, a Ginny na ně potom házela bomby hnojůvky.

Hermiona ji měla ráda, protože byla Tonksová důkazem silné ženy, která pracuje v dobré pracovní příležitosti.

Obě měly taky rády fakt, že může Tonksová měnit svůj vzhled, tak jak se jí zachce. Víme, že je tak bavila na večeři na Grimauldově náměstí, když měnila svůj nos.Remus Lupin:

Tonksová: " Tak vidíš. Pokousal ho vlkodlak, a stejně si ho chce vzít! Je jí to jedno!"

Remus: " To je něco jiného, z Billa nebude stoprocentní vlkodlak. Jeho případ je úplně-…"

Tonksová: " Ale mě je to jedno. Nezáleží mi na tom! Už jsem ti říkala nejmíň milionkrát…"


Během práce pro fénixův řád se Tonksová zamilovala do Remuse Lupina. Ona mu řekla o svých pocitech, on ji ale odmítal, jelikož si myslel, že je pro ni příliš nebezpečný, jako vlkodlak. Také cítil, že je pro ni příliš starý a chudý. Několikrát se ho snažila přesvědčit o opaku, ale on ji pokaždé odmítl, ačkoli ji také miloval.

Tonksová kvůli tomu upadla do deprese a své pocity svěřila Molly Weasleyové. Její emoční stav způsobil, také to že její metamorfomágské schopnosti, přestaly fungovat tak, jak by měly a její vlasy změnily barvu z její obvyklé růžové na tmavě hnědou, bez života. Její patronus se také v důsledku její lásky změnil na vlkodlaka.


V roce 1997, po smrti Albuse Brumbála a zjizvení Billa Weasleyho, Tonksová otevřeně všem řekla o její lásce k Remusovi, citací, že Fleur stále miluje Billa, i přesto, že ho pokousal vlkodlak. Remus protestoval, že to není stejná situace a že Bill nebude stoprocentním vlkodlakem, ale nakonec se obměkčil a oba spolu navázali vztah.


Byli oddáni rychle, prostým obřadem v roce 1997, a krátce poté Tonksová otěhotněla. Remus se obával, že jejich dítě bude také vlkodlak, jako on a domníval se, že oba vystavili své nenarozené dítě velkému nebezpečí. Rozešli se těsně po svatbě Billa a Fleur, a Tonksová se přestěhovala k rodičům. Přesto se však opět smířili, někdy před vánoci téhož roku, po hádce Harryho a Remuse na Grimauldově náměstí.Jejich syn se narodil krátce po velikonocích 1998, pojmenovali jej podle otce Tonksové, který byl zabit o několik dnů dříve. Smutné je, že tahle rodinka spolu nemohla být moc dlouho. Během bitvy o Bradavice byli Tonksová a Remus zabiti. Teddy byl nadále vychováván svou babičkou Andromedou a hodně času trávil v rodině jeho kmotra Harryho.Ze zákulisí:

- Nymfadoru Tonksovou herecky ztvárnila herečka Natalia Tena ve filmu Harry Potter a Fénixův Řád. Je potvrzena také její účast na 6. Filmu. Vzhled Tonksové se udělal tak, že se její vlasy vepředu nabarvily a zadní část byla barvéná paruka.

- Anglická herečka Ana Friel, přítelkyně Davida Thewlise, vedla kampaň proti tomu, aby ona hrála Tonksovou, protože jsou spolu citově spjati. Nicméně roli nakonec nedostala.

- Tonksová je vlastníkem koštěte Komety 260.

- Soudě podle jejího oblíbeného trička, byla Tonksová fanouškem kouzelnické skupiny sudičky.

- Soudě dle data jejího studia v Bradavicích, byla ve stejném ročníku jako Charlie Weasley. Nevíme, ale jestli se spolu znali předtím, než oba vstoupili do Fénixova řádu v roce 1995. Ovšem nejspíš ano.

- Ve filmu Fénixův řád, nemůžeme vidět Tonksovou, jak mění svou barvu vlasů, tak jak to popisuje Rowlingová v knize. Místo toho vidíme změnu barvy jejích vlasů jen jednou, když naštvaně říká Moodymu, aby ji neoslovoval Nymfadora. Jednou se její vlasy krátce změní na bílou, během bitvy na ministerstvu. (To jsem si ale vůbec nevšimla!)

- V knize jsou její vlasy vykreslené, jako střapaté a krátké, ve filmu to ale tak moc nevypadá.

- Tonksová opustí školu v roce 1991, její doba studia v bradavicích by se tak shodovala s dobou studia s nejstarším synem Weasleovým, v knihách však nenacházíme,žádnou známku tohoto, že by se tito dva nějak znali, před vstupem do řádu.

- J.K. Rowlingová chtěla původně nechat Tonksovou naživu, během bitvy o Bradavice, ale nakonec si vybrala její a Remusovu smrt, jako náhradu a dala oddech Arturu Weasleymu, který byl zraněn v páté knize. Podle toho se dá usuzovat, že měl původně zemřít Artur.

- Přesná příčina její a remusovi smrti ovšem v knize není napsaná. Můžeme o ní pouze spekulovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kostricka kostricka | Web | 17. srpna 2009 v 9:19 | Reagovat

Good

2 Princessa Princessa | 17. srpna 2009 v 9:20 | Reagovat

Práce mojí sestry :)

3 Sister Princess Sister Princess | 26. srpna 2009 v 21:41 | Reagovat

No tehdy jsem se s tím překládala asi týden...

4 Princessa Princessa | 27. srpna 2009 v 8:15 | Reagovat

[3]: ale taky to stojí za to. :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama