MAIN MENU --- MY PROJECTS --- STORIES

___________________________________________________________________________________________________

Pavučina lží - Dan Brown

21. srpna 2009 v 14:50 | Princessa |  Knihy

Anotace:

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života.
Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh?
A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.


Informace:

Autor:Dan Brown
Rok vydání:2005
Počet stránek:536
Jazyk:Čeština
Datum přidání:25.5.2008
Kategorie:Fantasy, Sci-Fi a horror
Počet prohlížení:884
Celkové hodnocení:
3


Za polárním kruhem jsou v ledu nalezeny milióny let staré pozůstatky mimozemských tvorů - někdo ale nechce, aby se epochální objev dostal na veřejnost: lži, vraždící komanda, podvrhy, zákulisní boje vysoké politiky, to vše naleznete v románu Dana Browna, autora bestselleru "Šifra mistra Leonarda".
Drama o šokujícím objevu, co našla NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku).
Krajina okolo severního pólu je bohem zapomenuté místo, kde smrt přichází v různých podobách. Ani Charlese Brophyho smrt nemine, ale nezavinily to podmínky té kruté krajiny, byl zavražděn. Jednoho dne ho navštívili zvláštní lidé. Chtěli po něm, aby odvysílal podivuhodnou zprávu na nízké frekvenci svojí vysílačkou. Nechápal, co se děje, přinutili ho tedy, aby to udělal. Následně jej vyhodili z helikoptéry...
Senátor Sexton, momentální kandidát na prezidenta USA, si jednou dal sraz se svojí dcerou Rachel Sextonovou. Chce po ní, aby odešla ze služeb pro Bílý dům a pracovala pro něho. Ta to odmítne. Když se po schůzce se svým otcem vrací do práce (do Národního pracovního úřadu - NRO), tak si ji k sobě zavolá její šéf. Ten jí řekne, že s ní chce nutně mluvit prezident USA. Před budovou NRO už stál vrtulník, který by ji dopravil až na místo.
Prezident jí sdělí, že NASA našla velký objev, jaký, to jí neprozradil, prý se to dozví až na místě. Ale informoval ji o tom, že nesmí být v kontaktu s okolím a ani se svými blízkými. Bude tam pracovat jako zkušená a nestranná analytička.
Když dolétá na místo, zjistí, že je za polárním kruhem, hodně moc jí vrtá hlavou, co tu vlastně bude dělat. Prezident NASA ji přivítá a vysvětluje jí, o co se tam jedná. Zjistila, že NASA našla hodně moc starý meteorit pod ledem, který ke všemu ve svém obsahu skrývá zkameněliny živočichů. Není tam jediná nestranná, byl tam povolán i oceánský biolog Tolland, který se proslavil svým pořadem.
Po vytáhnutí meteoritu a jeho oznámení celému světu si jeden z vědců všimne něčeho zvláštního - v šachtě, co zůstala po meteoritu, spatří blikající se organismy. Připadá mu to nemožné, a tak si chce odebrat vzorek, avšak náhle do vody upadne. Bohužel zmrznul, nebo se ještě dřív utopil, to už nikdo nezjistí. Zachránit se nemohl, protože nedosáhl na okraj pevniny (ledovce) a žádný z jeho spolupracovníků nebyl poblíž. Oni totiž všichni oslavovali ten velký objev. Ovšem jen on sám ví, že tam nespadl jen tak čirou náhodou... Něco mu k tomu pomohlo; malá ocelová muška, která byla tím nejmenším špionem Delty Force.
Takový objev NASA potřebovala, protože senátor Sexton a jeho pomocnice se do tohoto úřadu při kampani strefují, že peníze určené pro ně jsou zbytečně špatně investované. Překládají před voliče i informace, které uvádějí, kolik neúspěchů NASA měla. Sexton by za ty peníze vybudoval nové školy a podobně.
Plovoucích organismů v šachtě si všimne i Rachel. Přivolá si k sobě pomocníky a i Noru, která dělala testy. Ukáže se, že to je plankton, který žije jen ve slané vodě. Ale kde se tu vzal, když ledovec nebyl porušený? Vydají se tedy provést mimo obydlená iglů (obyglů) další testy. Jdou tam čtyři. Na místě dělají testy, jejichž výsledky okamžitě nechávají vytisknout na tiskárně, kterou si táhli na vozech s sebou. Z ničeho nic je náhle přepadne jednotka Delta Force a Nora zahyne - byla zastřelená sněhovou kulkou. Rachel, Tolland a Corky uniknou. Natáhnou plachtu a doslova jakoby ulétnou balónem, který je táhne na konec ledovce, kde bohužel končí na mrtvém bodě. Stojí na kře, která se v brzké době utrhne. A opravdu, utrhne se, ovšem za přispění jednotky Delta Force.
Pád na kře přežijí, ale co jim to je platné, když jsou tak daleko? Nikdo široko daleko tam není. Rachel neztrácí naději a do kry vyťukává SOS. Tento signál zaslechne ponorka, která byla momentálně nablízku. Zachrání se, ale ještě netuší, že to není všemu konec. Ponorka je odváží na pevninu a tam Tolland všechny pozve na svoji loď, kde provedou ještě další testy. Avšak na lodi zjišťují, že meteorit je uměle vyroben. Ani se tam nestačí ohřát a navštíví je opět ta proklatá jednotka Delta Force. Rachel s Tollandem bojovali o život, jak jen mohli. Rachel mezitím, než se k nim dostala Delta Force, odfaxovala nepravost objevu senátorovi Sextonovi, jiné číslo si totiž nepamatovala. Corky unikl na člunu, ale byl poraněn. Nad celou akcí Delty Force dohlížel člověk, který si nechával říkat Patron. Na lodi se s ním Rachel setkala a zjistila, že Patronem je osobně její šéf William Pickering, který si sám sabotoval vraždu; ovšem místo něj zemřela Tenchová, která byla pomocnicí prezidenta. William zemře na lodi, protože pod nimi vybouchla menší sopka, a tak se voda vypařovala a dělal se výr, který pohltil celou loď i s Pickeringem. Rachel s Tollandem se z toho dostanou živí, ale jen tak tak o vlásek.
Zatímco se tohle všechno dělo, senátoru Sextonovi dorazil fax o nepravosti meteoritu. Chtěl toho zneužít pro svůj prospěch, chtěl to oznámit světu. S faxem odeslala Rachel i prosbu o pomoc, na tu se ovšem senátor "vykašlal", místo toho uspořádal konferenci za účelem úplně pošpinit úřad NASA. Ale na konferenci se dostavila i Rachel a řekla tátovi, že NASA v tom prsty nemá. Když probíhal tento rozhovor, asistentka Sextona zaměnila očité důkazy o nepravosti meteoritu. Místo toho Sexton zveřejnil fotky z jeho poměru s jeho asistentkou. Herney, prezident USA, potom sám zveřejnil, že meteorit nebyl pravý a že bude zlikvidován a bude sloužit jako umělý korál v moři...


Zdroj:
www.cesky-jazyk.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nata :) Nata :) | Web | 21. srpna 2009 v 14:51 | Reagovat

awooj :)..hezkéé zahlavie...

2 MartíínQa__ MartíínQa__ | Web | 21. srpna 2009 v 14:59 | Reagovat

jůůů máš to tu moooc hezkÝ..

3 Princessa Princessa | 21. srpna 2009 v 15:19 | Reagovat

Reklamy patří do samostatného článku na to přímo určeného. Proto jsem vás holky smazala. Článek na reklamy najdete v levém menu.

4 - - - Matesiky - - - - - - Matesiky - - - | Web | 21. srpna 2009 v 15:24 | Reagovat

na mým blogu je bleskovka udělej se ji jestli chceš diplom

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama