MAIN MENU --- MY PROJECTS --- STORIES

___________________________________________________________________________________________________

Proč ne řidička autobusu?!

24. srpna 2009 v 8:26 | Princessa |  V mysli princezny
Včera, v neděli, se mi stala docela zvláštní věc. Víme, nebo spíše jsme zvyklý, že některé profese vykonávají převážně muži. Když se pak na takovémto místě objeví žena, je z toho poprask. I když někdy opravdu zbytečně.


Protože náš královský oř začal opět stávkovat, zůstali jsme bez auta a na oslavu babiččiných narozenin jsme se museli dopravit vlakem. Tam i zpět. Královský otec a můj princ bratr se nechali odvést jedním z oslavy jedním kamarádem. Já, královská matka a moje královská sestra jsme u babičky přespaly. Asi kolem deváté hodiny ranní jsme se pak nechaly odvést na nádraží. Autobusové nádraží abych byla přesná.

Čekaly jsme asi deset minut, když vtom se ze zatáčky vynořil autobus. A hádejte, kdo seděl za volantem - blonďatá mladší paní. Ještě než autobus zastavil, zaslechla jsem v davu cestujících šum a ruch. Musím podotknout, že někteří opravdu řekli: "Bože, to snad ne." nebo "Já s ní nejedu." . Bylo to opravdu strašné. Přitom ani jeden nevěděl, jaká je řidička, nikdo ji neznal. Tady vidíte, jak funguje smysl zažitých věcí.

Já osobně ji obdivuju. Na její jízdě jsem neshledala nic špatného. Plně se vyrovnala mužům řidičům. Ale určitě to nemá lehké. Musí být vždycky lepší než oni, lidé ji sledují, je pod hledáčkem ostatních. Jakmile udělá něco špatně, všimne si toho stokrát víc lidí, než kdyby na sedadle řidiče seděl muž.

Držím jí palce a doufám, že takovýchhle odvážných žen bude stále přibývat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama