MAIN MENU --- MY PROJECTS --- STORIES

___________________________________________________________________________________________________

Šifra mistra Leonarda

17. srpna 2009 v 11:10 | Princessa |  Knihy

Anotace knihy:

Světoznámy román Dana Browna na pozadí téměr detektivního příběhu nastoluje zajímavé otázky o životě a smrti Ježíše Krista. Zajímavá otázka vynořující se z díla nám dává ke zvážení více lidský rozměr tohoto duchovního mistra - rozměr milujícho muže a otce.

Je toto poselství zakódováno v uměleckých dílech dávných věků ? Kdo stráží toto tajemství a jakou cenu má pro další vývoj lidstva a církve ?

Ikdyž se Vám mohou zdát tyto závěry příliš revoluční nebo nepravděopdobné, je zajímavé si tuto knihu přečíst - nastíní Vám totiž možnosti jiného pohledu na historii. Co když události probíhají jinak ? Proč přemýšlíme jen v vymezených mantinelech ? Kdo tyto mantinely nastavuje ?

Autor : Dan Brown
počet stran : 512
Pevný obal s přebalem

Vražedné tajemství ukryté v nejslavnějším obrazu všech dob.... Kdo ví, kde...
Kdo ví, kde leží svatý grál?
Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci.BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:
Dan Brown: The Da Vinci Code (Šifra mistra Leonarda / Da Vinciho kód), Corgi Books, 2. vydání (2004)


DĚJ:
Odborník na symboly Robert Langdon je probuzen a odveden policií do Louvru, kde byl zavražděn jeho správce, vedle jehož těla byl záhadný vzkaz. Robertovi se postupně podaří luštit kód, který po sobě Jacques Saniere zanechal. Později se k němu připojí i policejní kryptoložka Sophie Neveu, která je Sanierovou vnučkou, a vysvětlí mu, že je on je podezřelý a pomocí jejích informací se jim podaří zprávu rozluštit a ukazuje se, že to byla jenom špička ledovce, jedné velké záhady, kterou po sobě zanechal Jacques Saniere. Da Vinciho díla se stala indiciemi, pomocí kterých je uschováno tajemství. Postupně se ukazuje, že Jacques Saniere byl nejvýše postaveným členem Priory of Sion, organizace, která po léta střežila Svatý grál a jeho tajemství a jejíž členem byl i Da Vinci. Robert a Sophie postupně celé tajemství rozluští. Jejich pátrání znepříjemní fakt, že Robert zůstává jediným podezřelým z vraždy Jacquese Saniera.
V knížce dále vystupují postavy dvou členů katolické organizace Opus Dei, a záhadného Teachera (Učitele), kteří také pátrají po Svatém grálu a později i zkříží cestu Robertovi a Sophii.
V knížce je popisována "katolizace" pohanů a jejich rituálů a mluví se zde o původu různých katolických symbolů a relikvií. Je tu popisována úloha církve v počátcích křesťanství a vysvětlené tajemství Svatého grálu nebo i jiných zajímavých věcí (např. číslo PHI).


CHARAKTERISTIKA POSTAV:
Robert Langdon - hlavní postava novely, znalec náboženské symboliky, známý ve světě
Sophie Neveu - kryptoložka, vnučka Jacquese Saniera, pomáhá Langdonovi
Silas - služebník Opus Dei, pomáhá Aringarosovi a Učiteli se Svatým grálem
Bishop (biskup) Aringarosa - hlavní představitel Opus Dei, velice bohatý
Teacher - záhadný muž, který podává informace o Svatém grálu Aringarosovi a Silasovi, nakonec se ukáže, že jde o Langdonova přítele Leigha Teabinga, zbohatlíka, kterýž zasvětil život pátrání po Svatém grálu


CITÁT Z KNIHY:
"For several second, Langdon stared in wonder at the photograph of Saniere's postscript. P.S. find Robert Langdon. He felt as if the floor were tilting beneath his feet. Saniere left a postscript with my name on it? In his wildest dreams, Langdon could not fathom why."
"Po několik sekund zíral Langdon v úžasu na fotografii Sanierova post-skripta. P.S. Najdi Roberta Langdona. Cítil, jako by se mu hýbala země pod nohama. Saniere zanechal postskriptum s mým jménem? Ani v nejdivočejších snech Langdon nemohl přijít na to proč."


Zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama